Nowy Amarok

Oto Amarok. Nowy pickup marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Cena katalogowa
od 229 000 zł

Moc Silnika
240 KM

Zużycie paliwa
10,1 - 10,3 l/100 km

Liczba miejsc
5

Każda droga jest celem

Nowy Amarok to wszechstronność na czterech kołach - stworzony dla ludzi, dla których samochód musi potrafić coś więcej niż tylko dojechać z punktu A bo B. Wyposażony w nowoczesne rozwiązania techniczne bez problemów podoła stawianym mu wyzwaniom, gdyż niezależnie od pogody ten tytan pracy poradzi sobie w prawie każdym terenie. Jego nowa, niepowtarzalna stylistyka sprawia, że przyciąga spojrzenia, gdziekolwiek się pojawi.

Poznaj nowego Volkswagena Amaroka – udane połączenie samochodu dostawczego i auta klasy Premium.

Tak wygląda
design

Siła, niezawodność i dynamika w prawie każdej sytuacji sprawiają, że nowy Volkswagen Amarok jest pickupem klasy premium. Ma geny samochodu terenowego i stylistykę podkreślającą jego wszechstronność. Każdą z trzech wersji wyposażenia charakteryzują nieco odmienne cechy – od elegancji Amaroka Aventura po masywność i wytrzymałość Amaroka PanAmericana, zaznaczone takimi elementami wyposażenia, jak osłona chłodnicy, nowe listwy Styling Bar, orurowanie i stopnie przy drzwiach.

Tak wygląda
wszechstronność

Transport ładunku, holowanie przyczepy lub pokonywanie bezdroży, w mieście, za miastem lub w terenie, wersja Style lub Amarok Aventura – nowy Amarok jest kwintesencją wszechstronności. Przy tym jest większy niż jego poprzednik, a dzięki licznym przemyślanym rozwiązaniom jeszcze lepiej stawi czoła nawet poważnym wyzwaniom. Na przykład może holować przyczepę o masie 3,5 tony. A w przestrzeni ładunkowej między nadkolami zmieści się w poprzek europaleta, którą można zamocować do stabilnych zaczepów. Te i wiele innych cech sprawiają, że Amarok jest uniwersalnym samochodem użytkowym. Natomiast dzięki nowym elementom wpływającym na komfort, ponad 25 systemom wspomagającym, poduszkom powietrznym i pakietom wyposażenia zewnętrznego ten pickup imponuje zarówno przy transporcie ludzi, jak i ładunku. I to niezależnie od jakości dróg, jakie przyjdzie mu pokonywać.

Tak wygląda
offroad

Co sprawia, że nowy Amarok jest prawdziwie terenowym samochodem? Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym, większej liczbie trybów jazdy, poduszkom powietrznym i ponad 25 systemom wspomagającym sprawdza się w terenie lepiej niż jego poprzednik. Modyfikacje wprowadzone do nadwozia, zawieszenia, silnika i przekładni oraz znacznie większa głębokość brodzenia, większy kąt zejścia i natarcia, a także większy prześwit poprzeczny mają istotny wpływ na poprawę możliwości terenowych. Krótko mówiąc: lepsze cechy offroadowe, większy komfort jazdy terenowej – po prostu więcej tego, co typowe dla Amaroka.

Zobacz film
Amarok w akcji

Zarezerwuj testową jazdę lub umów się na spotkanie z naszym doradcą już dzisiaj.

Od wyposażenia podstawowego po
premium - zawsze Amarok!

Nowy Volkswagen Amarok dba, aby praca była jeszcze bardziej komfortowa, przynajmniej ta związana z przemieszczaniem się i transportem. Nowy Amarok oferuje najwyższy poziom komfortu oraz inteligentny system Infotainment i nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, znacznie rozbudowane w porównaniu z poprzednikiem. Poznaj niektóre z cech premium Amaroka.

Przemyślany komfort

Niektóre dni potrafią być naprawdę ciężkie. Na szczęście nowy Amarok z wyposażeniem klasy premium potrafi sprawić, że przynajmniej przemieszczanie się z miejsca na miejsce będzie przyjemne. Na przykład, gdy usiądziesz na wygodnych siedzeniach z 10-kierunkową elektryczną regulacją (w Amaroku Aventura i Amaroku PanAmericana obszytych seryjnie skórą Savona lub Cricket, w Amaroku Style - tkaniną Art Velours) i spojrzysz na deskę rozdzielczą oraz górną krawędź tapicerki drzwi w optyce skóry od razu poczujesz się dobrze. Z kierownicą wielofunkcyjną i oświetleniem Ambiete podróż stanie się naprawdę miłym przeżyciem. Do tego dochodzi nowa 10-stopniowa przekładnia automatyczna Shift by wire, która efektywnie przenosi moc nowego Amaroka na koła. I coż z tego, że zaczęło padać? Wystarczy wcisnąć przycisk, by ochronić swój ładunek elektrycznie zamykaną roletą przestrzeni ładunkowej.

Zupełnie nowa stylistyka marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Masywne kontury nowego Amaroka są zgodne z nową stylistyką marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Duży kąt natarcia i zejścia oraz większy prześwit poprzeczny poprawiają zdolność pokonywania przeszkód terenowych. Szerszy rozstaw kół niż u poprzednika podkreśla męski charakter Amaroka. Dzięki oferowanym przez Volkswagena opcjom stylistycznym można nadać mu styl odpowiadający własnym preferencjom.

Infotainment i Connectivity

Z cyfrowym kokpitem o przekątnej 31,24 cm (12,3”) i usługami mobilnymi online nowy Amarok podąża nowymi drogami także w kwestii cyfryzacji. Duży kolorowy ekran dotykowy umożliwia nie tylko sterowanie licznymi funkcjami samochodu, lecz również obsługę cyfrowego radia. Na życzenie dostępna jest funkcja nawigacji online wykorzystująca dane zapisane w systemie nawigacyjnym i dodatkowo, poprzez wbudowaną kartę SIM, dane online, na przykład informacje o aktualnej sytuacji na drodze. Pakiet VW Connect Navigation daje między innymi możliwość aktualizacji map online, dostęp do aktualnych informacji drogowych dla Europy oraz informacji o niektórych miejscach docelowych. System nagłośnienia klasy premium Harman 3 z ośmioma głośnikami high end, subwooferem i mocą 640 W gwarantuje wrażenia aktustyczne na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi o słuchanie, to z pakietem VW Connect Basic Amarok będzie jeszcze lepiej słuchał swojego właściciela i wykonywał jego polecenia głosowe. Natomiast aplikacja We Connect ID/Volkswagen umożliwia sterowanie wieloma funkcjami samochodu przy użyciu smartfonu.

Tryby jazdy i systemy wspomagające

Więcej trybów jazdy oznacza więcej możliwości. Skonfigurowane wstępnie tryby jazdy nowego Amaroka wspierają kierowcę wielostopniowo podczas jazdy w terenie oraz w różnych warunkach pogodowych i na różnych nawierzchniach. O dodatkowy komfort jazdy dba ponad 25 systemów wspomagających dostępnych na życzenie, z czego ponad 20 jest całkowitą nowością w Amaroku, na przykład Park Assist Plus. Bo choć w terenie rzadko zdarzają się kłopoty z miejscem parkingowym, w mieście może być czasem trudno zaparkować, i wtedy dobrze mieć asystenta parkowania, który znajdzie wystarczająco duże miejsce parkingowe i wykona samodzielnie manewr, a kierowca będzie tylko obserwował proces i ewentualnie interweniował. Równie praktyczny jest system Area View z kamerami monitorującymi otoczenie z czterech stron i umożliwiający także widok z góry 360°. Jeżeli często jeździsz wielopasmowymi drogami, przyda się asystent zmiany pasa ruchu, który diodami w lusterkach zewnętrznych może ostrzec przed pojazdami zbliżającymi się od tyłu lub znajdującymi się w martwym polu widzenia7. Te i wiele innych systemów wspomagających sprawiają, że nowym Amarokiem jeździ się nie tylko lepiej, lecz również spokojniej i bezpieczniej.

Oto Amarok. Nowy pickup Volkswagena.

Nowy Amarok został stworzony od podstaw na nowo. Ze swoimi nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i nową stylistyką łączy właściwości samochodu terenowego z komfortem rodem z segmentu premium. To, co go wyróżnia, to wszechstronność, która ma swoje odzwierciedlenie także w licznych dodatkowych elementach i pakietach wyposażenia. Teraz masz jeszcze więcej możliwości, by Amarok stał się samochodem w pełni spełniającym Twoje wymagania.

Więcej światła!

Nowy Amarok Style, Amarok PanAmericana i Amarok Aventura wyposażone są w innowacyjne diodowe reflektory matrycowe IQ.Light z dynamiczną regulacją zasięgu świateł a także w diodowe światła tylne, światła przeciwmgielne LED, oświetlenie otoczenia samochodu oraz diodowe oświetlenie przedziału ładunkowego.

Rock & Road & Roll

Obręcze kół nadają każdemu samochodowi niepowtarzalny charakter. I dlatego oferujemy dla nowego Amaroka nową paletę obręczy i opon. Chcesz, aby Twoje auto wyglądało masywnie? A może elegancko? Czy raczej chcesz podkreślić jego terenowe właściwości? Wybór jest duży: od 18-calowych po 21-calowe obręcze ze stopu metali lekkich i 18-calowe opony All Terrain.

Jak usiądziesz, tak pojedziesz

Dzięki dużej odległości między rzędami siedzeń, także osoby siedzące z tyłu w podwójnej kabinie będą miały teraz znacznie więcej miejsca. Siedzenia z 10-kierunkową elektryczną regulacją – gwarantują komfortową podróż. Kierowca i pasażerowie z pewnością docenią także większą ilość schowków, na przykład dodatkowy schowek podręczny, kieszenie z tyłu oparć siedzeń oraz schowki pod tylnymi siedzeniami.

Dodatkowe kolory w terenie

Dla nowego Amaroka oferowane są trzy lakiery: metaliczne Midnight Black i Deep Red. Lakier Mid Blue to kolor dostępny wyłącznie dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

WE ROK: Amarok Club

Amarok Club to miejsce spotkań dla około 4 tysięcy fanów Amaroka, miłośników samochodów terenowych oraz entuzjastów pickupów, a także dla wszystkich innych zainteresowanych. Po prostu dla WeRoker’ów. Tutaj znajdziesz ludzi o takich samych zainteresowaniach, jak Ty, którzy lubią jazdę offroad i dyskusje online. Możesz wymienić opinie o zabudowach samochodów i znaleźć informacje zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. A do tego dowiesz się o wszystkich akcjach, konkursach i wydarzeniach organizowanych przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze. Jeżeli jesteś fanem Amaroka, musisz być w tym klubie!

Komfortowe i ważne:
systemy wspomagające

Nowy Amarok może być wyposażony w ponad 25 systemów wspomagających kierowcę, z tego 20 jest zupełną nowością w Amaroku. Zdecyduj, jakim poziomem komfortu chcesz się cieszyć prowadząc auto.

Komfortowe systemy wspomagające

Regulacja świateł drogowych (Light Assist) / Dynamiczny asystent świateł

Kamera w przedniej szybie w sposób ciągły obserwuje pojazdy jadące przed Amarokiem i nadjeżdżające z przeciwka. Powyżej pewnej prędkości Light Assist automatycznie włącza światła drogowe. Reflektory LED Matrix IQ.Light optymalnie oświetlają jezdnię i jej krawędź. Jeżeli system rozpozna nadjeżdżający pojazd, Dynamic Light Assist7 wygasza odpowiednie diody, by nie oślepiać kierowcy jadącego z przeciwka. Zmniejsza się przez to nieznacznie jasność danego wycinka stożka świateł drogowych bez potrzeby przełączania na światła mijania. Gdy tylko pojazd jadący z przeciwka minie nas, światła drogowe zapalą się z powrotem z pełną jasnością.

Reflektory LED Matrix IQ. Light

Diodowe reflektory matrycowe IQ.Light docenią nie tylko kierowcy Amaroka, lecz również osoby prowadzące pojazdy jadące z przeciwka. Reflektory LED Matrix IQ. Light obejmują światła drogowe z dynamicznie zmieniającym się stożkiem światła, funkcję statycznego doświetlania zakrętów oraz doświetlania najbliższego pobocza przy cofaniu.

System obserwacji otoczenia (Area View)

Area View umożliwia kierowcy obserwację najbliższego otoczenia samochodu, co znacznie ułatwia manewrowanie lub parkowanie. Możliwe jest wyświetlanie różnych konfiguracji obrazów z czterech kamer, w tym także widoku 360° z góry.

Elektroniczny program stabilizacji

System ABS może, na przykład przy hamowaniu, zapobiec blokowaniu się kół i w ten sposób pomóc zachować kontrolę nad samochodem. Elektroniczna kontrola stabilności może zapobiegać podsterowności i nadsterowności przyhamowując poszczególne koła.

System rozpoznający zmęczenie kierowcy

System może rozpoznać spadek koncentracji kierowcy i ostrzec go sygnałem akustycznym oraz komunikatem na wyświetlaczu, zalecającym przerwę w celu odpoczynku. Jeżeli kierowca w ciągu kolejnych 15 minut nie zatrzyma się, ostrzeżenie zostanie wygenerowane ponownie.

System kontroli ciśnienia w oponach

Informuje kierowcę podczas jazdy o aktualnym ciśnieniu w oponach i może ostrzec, gdy ciśnienie spadnie. W każdym kole zamontowane są czujniki, które drogą radiową przekazują informacje o ciśnieniu i temperaturze.

Asystent nieprawidłowego wjazdu

Na podstawie danych z systemu rozpoznawania znaków drogowych ostrzega kierowcę, że wjeżdża na autostradę ze złej strony.

Systemy wspierające podczas jazdy

Regulacja świateł drogowych (Light Assist) / Dynamiczny asystent świateł

Kamera w przedniej szybie w sposób ciągły obserwuje pojazdy jadące przed Amarokiem i nadjeżdżające z przeciwka. Powyżej pewnej prędkości Light Assist automatycznie włącza światła drogowe. Reflektory LED Matrix IQ.Light optymalnie oświetlają jezdnię i jej krawędź. Jeżeli system rozpozna nadjeżdżający pojazd, Dynamic Light Assist7 wygasza odpowiednie diody, by nie oślepiać kierowcy jadącego z przeciwka. Zmniejsza się przez to nieznacznie jasność danego wycinka stożka świateł drogowych bez potrzeby przełączania na światła mijania. Gdy tylko pojazd jadący z przeciwka minie nas, światła drogowe zapalą się z powrotem z pełną jasnością.

Reflektory LED Matrix IQ. Light

Diodowe reflektory matrycowe IQ.Light docenią nie tylko kierowcy Amaroka, lecz również osoby prowadzące pojazdy jadące z przeciwka. Reflektory LED Matrix IQ. Light obejmują światła drogowe z dynamicznie zmieniającym się stożkiem światła, funkcję statycznego doświetlania zakrętów oraz doświetlania najbliższego pobocza przy cofaniu.

System obserwacji otoczenia (Area View)

Area View umożliwia kierowcy obserwację najbliższego otoczenia samochodu, co znacznie ułatwia manewrowanie lub parkowanie. Możliwe jest wyświetlanie różnych konfiguracji obrazów z czterech kamer, w tym także widoku 360° z góry.

Elektroniczny program stabilizacji

System ABS może, na przykład przy hamowaniu, zapobiec blokowaniu się kół i w ten sposób pomóc zachować kontrolę nad samochodem. Elektroniczna kontrola stabilności może zapobiegać podsterowności i nadsterowności przyhamowując poszczególne koła.

System rozpoznający zmęczenie kierowcy

System może rozpoznać spadek koncentracji kierowcy i ostrzec go sygnałem akustycznym oraz komunikatem na wyświetlaczu, zalecającym przerwę w celu odpoczynku. Jeżeli kierowca w ciągu kolejnych 15 minut nie zatrzyma się, ostrzeżenie zostanie wygenerowane ponownie.

System kontroli ciśnienia w oponach

Informuje kierowcę podczas jazdy o aktualnym ciśnieniu w oponach i może ostrzec, gdy ciśnienie spadnie. W każdym kole zamontowane są czujniki, które drogą radiową przekazują informacje o ciśnieniu i temperaturze.

Asystent nieprawidłowego wjazdu

Na podstawie danych z systemu rozpoznawania znaków drogowych ostrzega kierowcę, że wjeżdża na autostradę ze złej strony.

Cyfrowe usługi i aplikacje

VW Connect Basic

Pakiet VW Connect Basic obejmuje praktyczne usługi mobilne online dla samochodu – obecnie jest to obsługa głosowa online. W przyszłości marka Volkswagen Samochody Dostawcze rozszerzy ofertę o inne usługi mobilne online. Naturalnie przedtem poinformuje zainteresowanych o dostępności nowych usług.

VW Connect Navigation

Pakiet VW Connect Navigation obejmuje dodatkowe mobilne usługi online związane z samochodem, między innymi zintegrowaną nawigację, aktualne informacje o sytuacji drogowej dla Europy oraz dostęp do informacji o niektórych obiektach (POI).